درحال بارگزاری ...

تاریخچه

طرح پردیس علمی کودک و نوجوان در بهار 1388 پیشنهاد و با حمایت استانداری بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج فارس به منظور دستیابی به اهداف زیر اجرایی گردید:

1-         آشنایی دانش آموزان با دانش‌های نوین،

2          ایجاد بسترهای علمی و کاربردی به منظور ارائه ایده‌های نو،

3-         آموزش کار گروهی در بین دانش‌آموزان از طریق ایجاد گروه‌های فناوری،

4-         پرورش استعداد‌های دانش‌آموزان از طریق آموزش مهارت‌های علمی و فناوری،

5-         حمایت از تشکیل تیم‌های دانش‌آموزی نوآور به منظور ساخت محصولات فناورانه،

 

به عنوان مهمترین دستاورد طرح مذکور می‌توان از فراهم نمودن فضای آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی با تجهیزات مناسب با گروه سنی دانش‌پژوهان و موضوعات آموزشی و برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌های نوین در قالب دوازده ترم 16 جلسه‌ای در زمینه‌های اخترفیزیک، الکترونیک، رباتیک و کامپیوتر نام برد.

park

افتتاح پردیس علمی کودک و نوجوان در بهار 1388 توسط استاندار و ریاست پارک علم و فناوری خلیج فارس

پس از اجرای موفق طرح پردیس علمی کودک و نوجوان و با تکیه بر تجارب حاصل از آن، طرح پارک علمی کودک و نوجوان با انگیزه توسعه فضای آموزشی و اضافه کردن موضوعات پیشرفته‌تری در شاخه‌های نانوفناوری، انرژی‌های نو، فیزیک نوین، الکترونیک و رباتیک، کاربردهای لیزر و ... به برنامه آموزشی، پیشنهاد و با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و استانداری بوشهر از بهمن ماه 1393 آغاز به کار کرد.

park

park

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و ریاست دانشگاه خلیج فارس از تجهیزات آموزشی پارک

دست‌اندرکاران

وجود پارک علمی کودک و نوجوان در شهر بوشهر مرهون همکاری و حمایت افراد بسیاری است که نام بردن از همه آنها در این صفحه امکان‌پذیر نیست. همکارانی که با بهره‌مندی از جایگاه حقوقی که در اختیارشان بوده است و فراتر از وظیفه و مسئولیتشان، تنها به امید بنا نهادن مرکزی علمی و پویا برای کودکان این استان، تلاش نموده‌اند. دانشجویانی که بدون هیچ چشمداشتی وقت و انرژی خود را صرف شکل‌گیری این مرکز نمودند. در این مقوله فقط به ذکر نام افرادی می‌پردازیم که در گامهای اصلی از شکل‌گیری ایده تا به ثمر نشستن آن نقش اساسی داشتند و بدون کمک ایشان انجام این طرح امکان‌پذیر نبود.

park دکتر شبیر اشکپور

عضو هیات علمی گروه فیزیک، دانشگاه خلیج فارس

ایده پارک علمی با پیشنهاد و پیگیری ایشان تا راه‌اندازی پردیس علمی کودک و نوجوان عملیاتی شد.

park دکتر عبدالمجید مصلح

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس در زمان تاسیس پردیس علمی.

کلیه مراحل اجرایی شدن طرح پردیس علمی از جمله فراهم آوردن زمینه دریافت حمایت‌های مالی از استانداری بوشهر و پارک علم و فناوری و هر گونه پشتیبانی مورد نیاز برای راه‌اندازی این مرکز، با همکاری ایشان امکان‌پذیر شد.

park

دکتر حبیب رستمی

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس در زمان تاسیس پارک علمی کودک و نوجوان.

توسعه طرح پردیس علمی و شکل‌گیری پارک علمی با تلاش‌های ستودنی ایشان در جلب حمایت قابل توجه از معاونت علمی ریاست جمهوری و استانداری بوشهر و همچنین بهره‌مندی از امکانات و اختیارات پارک علم و فناوری خلیج فارس با همکاری اشان به ثمر نشست.

park

دکتر حامد گرگین‌پور.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خلیج فارس در زمان تاسیس پارک علمی کودک و نوجوان

همکاری ایشان در تمام مراحل راه‌اندازی و انجام فعالیت‌های آموزشی به ویژه در برطرف نمودن هرگونه معضل و مشکل مالی و اداری قابل تقدیر است. بدون حمایت‌های ایشان، ادامه کار این مرکز امکان‌پذیر نمی‌بود.

park

دکتر رضا آذین

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر در زمان تاسیس پارک علمی کودک و نوجوان

با پیشنهاد و همکاری ایشان و مجموعه تحت مدیریت، برنامه‌های علمی مفید و پرباری در سطح استان بوشهر به ویژه برای دانش‌آموزان از مناطق محروم استان اجرایی گردد. برنامه‌هایی مانند همایش‌های روز فیزیک با مشارکت حدود 400 دانش‌آموز از سراسر استان و اردوهای علمی ویژه دانش‌آموزان مناطق محروم که در چندین نوبت برگزار گردید. اجرای این برنامه‌ها مستلزم دریافت حمایت‌های مالی قابل توجه و هماهنگی‌ بسیار بالا در انجام آن می‌بود که با حمایت ایشان و همکاری مجموعه تحت مدیریت ایشان (آقای حیدری، آقای فرزام، آقای محمدشاه) به بهترین شکل ممکن عملی گردید.

برگزاری برنامه‌های آموزشی، تهیه مطالب و سرفصل دروس، طراحی و ساخت تجهیزات کمک آموزشی و مدیریت این مجموعه مرهون وجود همکارانی است که علاوه بر برخورداری از توانایی علمی و تخصص‌های مرتبط با زمینه‌های فعالیت، بدون هیچ چشمداشتی وقت و انرژی خود را صرف شکل‌گیری و ادامه کار پارک علمی کودک و نوجوان کردند. با توجه به تعداد بالای این افراد، تنها به ذکر نام همکارانی که از ابتدا در تمام مراحل حضور داشتند اکتفا می‌کنیم:

park

محسن محمدی

park

ماندانا جلالی

park

امین صفایی

آیدا فیروزی

ناهید رضایی

مرجان جعفری